Speed test ....

Wróć na stronę główną


Test szybkości, ile ten E-Maxx tak naprawdę jedzie ....

Przed testem kilka modyfikacji optymalizujących E-Maxxa. Tym razem zwiększyłem pakiety do 8 cell w efekcie otrzymałem zasilanie 9.6V o pojemności ponad 9000mAh. Tu nie ma kompromisów, cele są łączone grubymi miedzianymi blaszkami, raz już ugotowałem zgrzewane cele :/. Drobne zmiany w zawieszeniu, zamocowane twarde sprężyny oraz zwiększony kąt zamocowania wahaczy. Całość uzupełniają koła od Revo, które bardzo dobrze wybierają nierówności terenu. Dodatkowy wentylator zasilany bezpośrednio z pakietó chłodzi silnik, no cóż jeżeli mamy do dyspozycji nawet 500W mocy to trochę tej mocy pozostanie nam jako ciepło które warto jak najszybciej rozproszyć.

Test szybkości E-Maxxa zasilanego pakietem 9,6V wysokoprądowym.
- zasilanie 57% znamionowego 9,6V (2x 8 cell IB3800) łączone równolegle
- zębatka atakująca 12T
- zębatka odbierająca 66T
- stalowe półosie
- koła REVO
- 2 bieg

- odcinek rozbieg 20m
- odcinek pomiarowy 15m
- stop 10m
w sumie modelem wykonałem 4 pomiarowe przejazdy, średnia z pomiarów to 1,1sekundy, pomiar więc obarczony jest dużym błędem, przydał by się większy odcinek pomiarowy :(. po podliczeniu 15m/1.2sek to około 45km/h
Wynik całkiem przyzwoity jak na terenówkę :) tym bardziej że silnik był zasilany jedynie 57% napięcia dopuszczalnego przez producenta regulatora, a 100% to 16,8V !! Teoretycznie w przybliżeniu na zasilaniu 16,8V E-Maxx może się rozpędzić do 79km/h !