Alloy Bearing C-HUB ....

Wróć na stronę główną Na zakupy


Kolejne eksperymenty i modyfikacje zawieszenia skierowały moją uwagę na kwestię wytrzymałości zwrotnic. Podczas jazdy z dużą prędkością po nierównościach zdażyło się kilka razy zgubić śrubę od zwrotnicy lub wybić mocowoanie C-HUB.
W sklepach modelarskich (np. ROJNA )dostępne są Aluminiowe zamienniki standardowych elementów układu zawieszenia. Poniżej zdjęcie kompletu mocowanie C-HUB oraz zwrotnica.

W komplecie mamy śrubki oraz plastikowe zamienniki łożysk, które po pewnym czasie ulegają wybiciu, przez co powstają luzy w ukłądzie zawieszenia koła. Plastikowe wkładki najlepiej od razu zastąpić łożyskami. Wymiary otworu w C-HUB to 8mm szerokość i 3mm grubość (nie krytyczna). W plastikową wkładkę wchodzi śruba M4 ale ma ona rozszerzenie o szerokośći 5mm.
Po krótkich poszukiwaniach w internecie zamówiłem łożyska o wymiarach 4x8x3 mm (śr. otworu x śr. zewnętrzna, grubość).
Jak widać idelanie psaują do C-HUB.

Standardowe śruby od zwrotnic niestety nie mogą przejść przez zastosowane łożyska ze względu na rozszeżenie śruby do 5mm na odcinku około 4mm pod łbem śruby. Zamieniłem więc standardowe śruby na zwykłe M4. Wymagają one jednak zastosowania podkładki dystansującej pomiędzy łożyskiem a zwrotnicą. Podkładkę można wykonać z plastikowego kołka do wkrętów, odcinamy jego końcówkę około 2mm i zakładajamy na śrubę pod łożyskiem.

Całość skręcamy z wyczuciem tak aby górna i dolna strona posiadała delikatny luz umożliwiający swobodne obracanie się zwrotnicy w C-HUB.


Tak wygloda złożóny komplet łożyskowanych zwrotnic. Na zdjeciu widać również aluminiowe zbieraki kół.


Całość tak piękna ,że aż szkoda jeźzić ;P .Last changes 20061223-20:30